Rakovina

Naturálne postupy v prípadoch rakoviny priniesli mnohé priaznivé zvraty osudov a plnohodnotný život. Bez rozhodnutia bojovať, skúšať, meniť – nemožno ísť dopredu a vyhrať. Ide o zdravie a Váš život!  
V 21. storočí s globalizovanými informáciami by mal už každý z nás vedieť, že pri rakovine sú potrebné špeciálne doporučenia vo výžive a zásahy do životného štýlu. A je viacero možných ciest. A sú úspešné.

Skúsiť zmeniť život (aj úplne naruby) a vždy stravu - bez chemických látok ako sú herbicídy, pesticídy, rozpúšťadlá, chemické čistiace prostriedky a kozmetika, bez liekov.Žiadne GMO potraviny. Veľa pohybu vonku, aj na slnku. 

Základné doporučenie pri stravovaní sa v svojej podstate nemení : jesť čo najviac surového ovocia a zeleniny: všetko červené, žlté, zelené a oranžové!
Medzi zeleninami sa treba zamerať predovšetkým na rastliny z čeľade: Cruciferae, Liliaceae a Solanaceae, alebo na:

  • brokolica, ružičkový kel, kaleráb, červená a zelená kapusta, karfiol
  • zelená cibuľa, cesnak, pór, špargľa
  • paradajky, zelená a červená paprika

Samozrejme toto je vrchol ľadovca, ktorý by už každý mal vidieť. Je tam však veľa ďalších okolností, ktoré je vhodné akceptovať – ovocie vrátane organickej papaye a ananásu a kôstkového hrozna, a zeleniny vrátane rukoly, reďkoviek všetkých farieb, zelený čaj, iné výťažky z rastlín a stromov, hríby ….. Špeciálne doporučenia vo výžive zahrňujú uznávané antioxidanty, stopové prvky a aminokyseliny.
Diéta Dr.Budwig je vhodná, ak sú možnosti organického mlieka. Organická nepasterizovaná bryndza je možnosť náhrady tvarohu. Ľanový olej možno striedať aj s konopným olejom.

Denne odšťaviť červenú cviklu napr. s grapefruitom,citrónom, mrkvou,... V zime možno šalát kvasenej kapusty so surovou cviklou. Detoxikovať medvedím cesnakom, špargľou, artičokami.

......

Boj pri rakovine nie je nikdy stratený, je to diagnóza liečiteľná a dá sa jej predchádzať.
„Starodávna zeleninová polievka bez zlepšujúcich syntetických chutí je silnejší protirakovinový prostriedok ako akýkoľvek známy liek“ - James Duke, MD